Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Prace w ramach warsztatu porządkowego

Uczestnicy CIS wykonują różne prace na terenie Gminy Pilzno. Między innymi należą do nich: usuwanie dzikich wysypisk śmieci i sprzątanie przystanków autobusowych. Efekty ich pracy są zauważane i doceniane przez mieszkańców gminy.


Szkolenie

W dniach od 09-05-2014 do 11-05-2014 roku sześcioro naszych uczestników oraz instruktor zawodu odbyli szkolenie z obsługi pilarek mechanicznych, łańcuchowych i kos spalinowych. Zdobyli dzięki temu nowe umiejętności, przydatne w pracy w ramach warsztatu pielęgnacji terenów zielonych i warsztatu porządkowego. Po zakończeniu szkolenia i egzaminie zaliczonym pozytywnie otrzymali zaświadczenia o odbytym kursie, dzięki czemu poszerzyli swoje kompetencje i uprawnienia zawodowe


24 kwietnia 2014 - Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

24 kwietnia 2014 pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie brali udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzący- pan Wacław Tomasiewicz wyjaśniał nam zasady postępowania w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Przypomniał nam, iż każdy człowiek ma wobec innych obowiązek udzielenia takiego wsparcia przed przyjazdem karetki pogotowia. To jak uczyliśmy się stosowania bocznej pozycji bezpiecznej oraz sztucznego oddychania mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach poniżej:


Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, 
pełnych nadziei oraz miłości, 
Pogodnego nastroju, 
oraz najwspanialszych spotkań, 
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół 
życzy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie


Centrum Integracji Społecznej zadbało o czystość i ład na cmentarzu parafialnym Pilzna przed uroczystymi obchodami 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Przed uroczystymi obchodami 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej nasi uczestnicy zatroszczyli się o teren Cmentarzy w Pilźnie. Uczestnicy warsztatu porządkowego i pielęgnacji terenów zielonych wspólnymi siłami zadbali o pielęgnację nagrobków powojennych, pomników, w tym pamiątkowe „Dęby Katyńskie” i alejek cmentarnych. Skarpy wokół cmentarzy i pobocza wzdłuż drogi prowadzącej do Nowego Cmentarza również posprzątali nasi uczestnicy. ( nasza galeria) 

Efekty ich pracy zobaczyć można w galerii zdjęć na stronie Gminy Pilzno z dnia 6 kwietnia 2014 roku, kiedy to oddany został Hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej: link


Stajemy się popularni!

Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie zaczyna dostawać zlecenia od osób prywatnych! Bardzo cieszy nas rosnąca popularność i zaufanie mieszkańców Gminy Pilzno, że powierzone nam zadanie zrealizujemy szybko, sprawnie i poprawnie;) Ostatnio nasz warsztat terenów zielonych zadbał o ogród mieszkanki Pilzna, wykonaliśmy wiosenne porządki i skopaliśmy grządkę pod uprawę warzyw w ogródku starszej Pani (galeria zdjęć). Innym razem, uczestnicy warsztatu porządkowego mieli okazję sprawdzić siłę swoich mięśni przy zleceniu polegającym na przenoszeniu mebli w domu mieszkanki Pilzna. Pani była bardzo zadowolona i my również, gdyż każde zlecenie jest dla nas sygnałem o potrzebie istnienia Centrum nie tylko na usługi z Urzędu Miasta, ale również dla mieszkańców i firm z Gminy Pilzno.


Sprzątanie Świata

Końcem marca, wraz z nadejściem wiosny coraz bardziej dokuczliwe dla mieszkańców Gminy Pilzno okazały się być dzikie wysypiska zalegające na ternach zielonych, w rowach i lasach w obrębie naszej Gminy. Tym, którzy zaśmiecają w ten sposób okolicę, mówimy- wstydźcie się!, ale na pocieszenie dla osób, którym zależy na czystości terenów gminnych mamy pocieszenie- nasz warsztat porządkowy sprawnie zajmuje się likwidacją dzikich wysypisk, sprzątaniem chodników i poboczy dróg gminnych.


27-03-2014: Wielkie Otwarcie

Od dziś prezentujemy się oficjalnie jako Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie! Po uroczystej Mszy Świętej w Klasztorze Ojców Karmelitów w Pilźnie, Ojciec Przeor poświęcił siedzibę CIS, pobłogosławił pracowników i uczestników. W ramach uroczystego otwarcia Centrum, gościliśmy Radę Miejską Pilzna, która w naszej Sali konferencyjnej odbyła kolejną swoją sesję. Przybyli do nas również znamienici goście z okolic- pani Katarzyna Rostowska- Machnik- zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, sołtysi z wiosek Gminy Pilzno, pani Kierownik Zofia Uriasz oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilźnie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Pilźnie, Dyrektorzy Szkół z Gminy Pilzno oraz Pani Anna Głogowska, która jako przedstawicielka Stowarzyszenia „Zawisłocze Pilźnieńskie”przygotowała wspaniały poczęstunek dla naszych gości. 

Reportaż z oficjalnego otwarcia Centrum dostępny jest na stronie internetowej debica.tv po adresem: link
O oficjalnym otwarciu Centrum znajdą Państwo informację również na stronie Gminy Pilzno pod adresem: link 
Oraz na stronie Powiatowego Urzędu Pracy pod adresem: link