Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Nabór kandydatów do pracy w CIS

Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie ogłasza nabór kandydatów do pracy w Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie na stanowisko: młodszy referent.

Ogłoszenie o naborze

Prace pielęgnacyjne skarp przy ulicy Węgierskiej

Skarpy przy ulicy Węgierskiej w Pilźnie wymagały pielęgnacji. Uczestnicy CIS przystąpili do działania i teraz możemy czuć się tam bezpiecznie, widoczność na drodze uległa znacznej poprawie.


Jesienne porządki w Gołęczynie

Uczestnicy warsztatu porządkowego CIS zadbali o wąwóz przy drodze gminnej w Gołęczynie. Przed rozpoczęciem prac nie było widać, że pod warstwą błota kryje się betonowa rynna odprowadzająca wodę! Na zdjęciach mogą zobaczyć Państwo efekt po zakończeniu naszych prac.


Prace w ogrodzie Domu Zakonnego w Pilźnie

Cieszy nas rosnąca popularność CIS-u jako usługodawcy w zakresie pielęgnacji terenów zielonych. Swoim zaufaniem obdarzyły nas Siostry Służebniczki z Pilzna, którym pomogliśmy w zadbaniu o ogród przy Domu Zakonnym. Skoszone trawniki, przycięte drzewa i krzewy stanowią teraz piękne tło dla placu zabaw dla dzieci z tamtejszej ochronki. Siostrom dziękujemy za pamięć o nas i zlecenie nam prac i oczywiście polecamy się na przyszłość!


Prace przy placu zabaw na terenie Przedszkola w Pilźnie

Uczestnicy CIS wspólnymi siłami zadbali o zagospodarowanie terenu zieleni na placu zabaw przy Przedszkolu w Pilźnie, przed jego uroczystym otwarciem. Już teraz możemy cieszyć oczy wzrastającym trawnikiem i otoczeniem placówki, które z pewnością posłuży dzieciom przez lata.


Wycieczka integracyjna

Po ciężkiej pracy w upalnym lipcu, sierpień rozpoczynamy od dobrej zabawy.  Pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie pierwszego sierpnia wypoczywali i integrowali się w urokliwym miejscu jakim jest teren zalewu w Chotowej. Pływaliśmy na rowerkach wodnych i kajakach, graliśmy w piłkę i miło spędzaliśmy wspólny czas. W „Chacie pod strzechą” zjedliśmy po kiełbasce z grilla. Początek miesiąca to dobry czas, by „naładować baterie” przed kolejnym okresem pracy. Zdjęcia z wyjazdu mogą Państwo zobaczyć poniżej.


Remont korytarza w kamienicy na Rynku w Pilźnie

Uczestnicy warsztatu porządkowego Centrum Integracji Społecznej wraz z instruktorem zawodu pracowali w jednej z Pilzneńskich kamienic, remontując tamtejszy korytarz. Poplamionych od farb, ale zadowolonych z efektu pracy możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.


Sadzenie roślin na Rynku w Pilźnie

Już niedługo nastąpi uroczyste otwarcie Rynku w Pilźnie po zakończonej rewitalizacji. Centrum Integracji Społecznej wzięło udział w pracach mających na celu uwieńczenie całego przedsięwzięcia. Nasz warsztat pielęgnacji terenów zielonych zaangażował się  w obsadzenie rabat i donic na Rynku pięknymi roślinami. Teraz z dumą możemy powiedzieć, że również dzięki pracy uczestników możemy podziwiać jak wyjątkowo przekształciła się przestrzeń Pilzneńskiego Rynku.


Szkolenie

10 lipca 2014 roku w Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie firma REWEN zajmująca się diagnostyką i terapią uzależnień przeprowadziła szkolenie na temat zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu.

Omówione zostały etapy popadania w alkoholizm, skutki nadmiernego spożywania napojów wysokoprocentowych oraz efekty choroby alkoholowej- a wszystko to poparte przykładami. Każdy z uczestników i pracowników mógł na własne potrzeby i dla własnej samoświadomości rozwiązać test, na podstawie którego mógł wywnioskować, czy jego picie jest ryzykowne. Po omówieniu wyżej wspomnianych tematów zobaczyliśmy film dokumentalny pt. „korkociąg” obrazujący tragiczne wyniki alkoholizmu takie jak delirium, tremens czy padaczka alkoholowa.

Spotkanie ze specjalistami, na co dzień pracującymi z osobami uzależnionymi od alkoholu na długo zapadnie nam w pamięci. Rozmowy z terapeutami pozwoliły na refleksję i pozostawiły do przemyślenia sprawę picia alkoholu i jego skutków.


Prace przy drewnie

Kilku uczestników CIS wykonuje prace dla prywatnego zleceniobiorcy. Panowie tną, rozłupują i wiążą drzewo. Jest to bardzo ciężka fizycznie praca, ale uczestnicy dzielnie radzą sobie z jej wykonaniem, czego efekty możemy podziwiać na poniższych zdjęciach: