Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Porządki na ulicy Węgierskiej (Skarpy) w Pilźnie

Ciąg dalszy sprzątania gminy po zimie! Uczestnicy CIS- warsztat porządkowy zebrał ogromne ilości śmieci z trasy biegnącej ulicą Węgierską w Pilźnie, aż do tzw. Skarp. Przerażające, gigantyczne ilości odpadów, które niestety pojawiły się przy drogach zbieraliśmy kilka dni. Konieczne były kilkakrotne trasy samochodem CIS-u, by zgromadzić worki w jednym miejscu. Olbrzymie składowisko śmieci uwieczniliśmy na zdjęciach, poniekąd jako przestrogę dla mieszkańców gminy i apel do wszystkich, aby dbać o ekologię i nie zaśmiecać okolicy, a z drugiej strony jako dowód na to, że CIS stale dba o czystość i ład terenu Gminy Pilzno.


Kosz Wielkanocny

Piękną niespodziankę szykujemy na Wielkanoc dla mieszkańców Gminy Pilzno. Na Rynku postawiony zostanie wielki kosz wiklinowy, jako ozdoba na świąteczny czas. W proces jego tworzenia zaangażowała się firma MET-CHEM budując rusztowanie kosza, a nasi utalentowani uczestnicy- pan Stanisław Witek oraz pan Piotr Kluza wypletli go wikliną. O wystrój kosza zadbają pracownicy Domu Kultury w Pilźnie.

Ozdobiony kosz będą mogli Państwo podziwiać już niedługo na pilzneńskim rynku, ale chcemy pochwalić się zdjęciami z przygotowań tego dzieła. Oto i one:


Naprawa dróg gminnych w Lipinach

CIS kolejny raz zadbał o wypełnienie ubytków w drogach gminnych. Ostatnio uzupełniliśmy wyrwy powstałe po zimie w Lipinach. Efekt naszych prac uwieczniliśmy na zdjęciach zamieszczonych poniżej:


Czy to już wiosenne porządki?

Zima się rozmyśliła, słońce stopiło śnieg i na światło dzienne przebiły się… nie, niestety nie przebiśniegi i inne wiosenne kwiatki, a śmieci! Przy drodze gminnej w Lipinach uczestnicy CIS zebrali kilkanaście worków ze śmieciami. Teraz okolica wygląda o wiele ładniej, jest czysto i bezpiecznie. Oby taki stan poboczy utrzymał się jak najdłużej.

Apelujemy o dbałość o środowisko!

Zdjęcie z naszego „śmieciobrania” można zobaczyć poniżej:


KULIG! Wycieczka integracyjna do Głobikowej

Niedawno wybraliśmy się do Głobikowej na wspólny kulig. Sanie zaprzęgnięte w dwa konie zabrały, oprócz panów woźniców dwie osoby, a za nimi na małych sankach jechało dziesięcioro z nas! Pozostali skorzystali z alternatywnej wersji- przejażdżka wozem zaprzęgniętym w dwa konie, w którym zmieściło się dwanaścioro uczestników CIS.

Po kuligu i bitwie na śnieżki zrobiliśmy zdjęcia z końmi, które dzielnie wiozły nas przez Głobikowe drogi. Następnie, już trochę zmarznięci, z chęcią odpoczęliśmy w sali szkolnego schroniska młodzieżowego. Wspólnie upiekliśmy kiełbaski na ruszcie, a po posiłku dalej miło spędzaliśmy czas tańcząc, grając w bilard a nawet… lepiąc bałwana :)

Zdjęcia z wyjazdu mogą państwo zobaczyć poniżej:


Informacja o wynikach naboru

Informacja

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne

Informacja

Spotkanie wigilijne w CIS

23 grudnia 2014 roku w siedzibie Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie wigilijne pracowników i uczestników CIS wraz z zaproszonym gościem- panią Burmistrz Ewą Gołębiowską.

Wspólna modlitwa, śpiewanie kolęd i posiłek, który przygotowaliśmy samodzielnie wprawił nas wszystkich w sympatyczny, świąteczny nastrój. Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i dekoracja stołu sprawiły, iż bożonarodzeniowy klimat był pośród nas obecny.

Pracownicy i uczestnicy CIS życzą wszystkim odwiedzającym naszą stronę zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Zdjęcia ze spotkania wigilijnego oraz wcześniejszych przygotowań:


Remont w Domu Katechetycznym

Uczestnicy CIS wraz z instruktorem zawodu wyremontowali pomieszczenia Domu Katechetycznego przy Kościele Parafialnym w Pilźnie, z których korzystają dzieci ze świetlicy edukacyjno- wychowawczej.

Efekt ich pracy możemy zobaczyć na zdjęciach:


Porządki zimowe

Centrum troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców Pilzna dbając o chodniki również w zimie. Nasze prace porządkowe przy drogach gminnych oraz posypywanie chodników piaskiem mogą państwo oglądać nie tylko na żywo, ale też w naszej galerii: