Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Chodniki jak nowe!

Nie lada wyzwanie czekało na CIS na gminnym chodniku prowadzącym os Pilzna stronę Strzegocic. To tam nasze uczestniczki plewiły kostkę brukową i nadały chodnikowi wygląd jak nowy! Efekty ich prac widoczne poniżej:


Pobocza na terenie Gminy Pilzno

CIS dba o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach Gminy Pilzno usuwając z poboczy wyrastające na szosę gałęzie drzew i krzewów. Szczególnie ważne są dla nas miejsca newralgiczne, takie jak zakręty, zza których przez ograniczoną widoczność może nagle wyjechać nam inny pojazd i spowodować kolizję. Efekty naszych prac mogą Państwo oglądnąć poniżej.


Udrożnienie rowu melioracyjnego w Strzegocicach

Zarośnięty trawą i krzakami rów melioracyjny w Strzegocicach nie spełniał swojej funkcji- odprowadzania wody. Ale CIS temu zaradził i po żmudnej pracy na nowo dostrzec można, że na dnie przepływu jest betonowa rynienka. Efekty naszej pracy zamieszczamy na zdjęciach poniżej:


Pielęgnacja boiska sportowego na osiedlu przy ul. Kościuszki w Pilźnie

Ciężko musiało się biegać dzieciom w trawie po kolana. Ale warsztat pielęgnacji terenów zielonych w CIS zajął się tym problemem. Koszenie boiska i usuwanie trawy zajęło nam kilka dni, ale efekt jest widoczny gołym okiem. Teraz dzieci mogą spędzać wakacyjny czas na grze w piłkę na świeżym powietrzu.


Porządki przed oficjalnym otwarciem nowego Komisariatu Policji w Pilźnie

Budynek i otoczenie dawnej Polskiej Spółki Gazownictwa, przy ul. Bujnowskiego w Pilźnie otrzymał nowe przeznaczenie. Powstaje tam Centrum Bezpieczeństwa w Pilźnie, gdzie przeniesiony został ostatnio komisariat policji. Docelowo miejsce to ma służyć również straży pożarnej i pogotowiu ratunkowemu. Przed oficjalnym przekazaniem budynku dawnej gazowni dla policji w Pilźnie konieczne były generalne porządki zarówno w środku budynku jak i w jego otoczeniu. Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie zadbało o obejście budynku, co wymagało od nas wielu dni pracy. Jej postępy oraz efekty mogą zobaczyć państwo w galerii poniżej:


Zagospodarowanie i pielęgnacja ogrodu

Centrum Integracji Społecznej, a mianowicie nasz warsztat pielęgnacji terenów zielonych,  podjął się wykonania zlecenia zagospodarowania i zadbania o ogród przy jednym z prywatnych domów na terenie Pilzna. Ogródek zmienił się niczym „Tajemniczy ogród” z lektury szkolnej. Tok naszej pracy i efekty mogą zobaczyć Państwo na zdjęciach poniżej.


Wycieczka integracyjna w Pieniny

27 maja pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie wybrali się na wycieczkę integracyjną, będącą równocześnie pożegnaniem pierwszej grupy uczestników, którzy byli z nami od samego początku rozpoczęcia działalności CIS. 

Na miejsce rekreacji wybraliśmy urokliwe Pieniny. Spłynęliśmy Dunajcem z flisakami od Sromowców Niżnych do Szczawnicy, gdzie zjedliśmy pyszny obiad w Restauracji „Pod Siekierami”. Następnie przejechaliśmy autobusem do Niedzicy, gdzie zwiedziliśmy piękny zamek. Pogoda wisiała na włosku, ale mimo braku słońca na niebie, bardzo mile spędziliśmy czas. Już wyjeżdżając z Pilzna słychać było radosną atmosferę w naszym autobusie dzięki śpiewaniu wycieczkowych piosenek. W drodze powrotnej byliśmy już zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego dnia. Poniżej, dla upamiętnienia wycieczki zamieściliśmy kilka zdjęć.


Udrożnienie korytka odprowadzającego wodę w Parkoszu

O tym, że korytko odprowadzające wodę znajduje się przy jednej z ulic w Parkoszu słyszeliśmy, ale nie mogliśmy go zobaczyć, gdy przyjechaliśmy na miejsce. Dopiero po żmudnej pracy, odkryliśmy na nowo betonową rynienkę, dzięki której woda może odpływać już swobodnie, a nie wsiąkać w ziemię i podtapiać okoliczne piwnice. Jak to miejsce wyglądało przed rozpoczęciem i po zakończeniu naszych prac mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach poniżej.


Sprzątanie przystanków

 

Kolejny raz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie zadbali o czystość przystanków na terenie Gminy Pilzno. Przebieg pracy mogą zobaczyć Państwo na zdjęciach poniżej.


W Wielką Sobotę, na Rynku w Pilźnie obok wspaniałego kosza wielkanocnego, o którym już pisaliśmy, stanęła zagroda z żywymi zwierzętami.

Dzieci,  młodzież i dorośli z miasta i Gminy Pilzno mogli oglądać, a nawet pogłaskać małe i duże króliki oraz baranki. Była to nie lada okazja dla uciechy i świetny pomysł Pani Burmistrz Ewy Gołębiowskiej, zrealizowany przy współpracy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie, Domu Kultury w Pilźnie, Przedsiębiorstwu OGRO-TRANS, Wspólnocie „Źródło Pocieszenia” oraz Państwa Smoterów ze Zwiernika.

Zdjęcia z tej atrakcji mogą zobaczyć Państwo poniżej, ale zapraszamy też do obejrzenia reportażu nakręconego przez Debica.tv.