Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Daremne malowanie przystanku w Jaworzu Górnym

Dzięki „uprzejmości” chuliganów świeżo odmalowany przystanek w Jaworzu Górnym znów jest zdewastowany przez wulgarne hasła wypisane na ścianach. Ledwie trzy tygodnie po zakończeniu zlecenia dla CIS- malowanie przystanku- zauważyliśmy, że nasza praca poszła na marne. Przykre…


Śnieg szybko stopniał i zaplanowany wyjazd na sanki, bitwę na śnieżki i konkurs w lepieniu bałwana musieliśmy zastąpić wizytą na lodowisku. Na załączonych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć jak niektórzy z nas stawiali na nim pierwsze kroki. Pragnę dodać, że wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do pracy. 


Trochę śniegu napadało, ale to wystarczyło żeby zasypać chodniki. Uczestnicy CIS chwycili za łopaty i miotły i czym prędzej zabrali się za odśnieżanie, aby mieszkańcom Pilzna i wszystkim przyjezdnym chodziło się wygodnie i bezpiecznie.


Grabienie liści jesienią - syzyfowa praca

Przed Świętem Wszystkich Świętych porządkowaliśmy m.in. ulicę Staszica w Pilźnie. Wprawdzie grabienie liści jesienią może wydać się syzyfową pracą, ale efekty są jednak zauważalne, gdyż zebrane liście wywoziliśmy, żeby nie zalegały na poboczach ulicy. Stale dbamy również o inne zakątki Pilzna, starając się, aby śliskie i gnijące liście nie stanowiły niebezpieczeństwa na drogach.


Wypełnianie ubytków w drogach

Uczestnicy CIS uzupełnili klińcem ubytki w utwardzanych drogach gminnych. Ostatnio pracowaliśmy w Lipinach. Na zdjęciach poniżej mogą zobaczyć Państwo jak ładujemy kliniec na pakę samochodu przy pomocy łopat, co nie jest lekką praca. Ale czasem, praca jest lżejsza, gdy pracownicy z MZK Pilzno pomagają nam koparko- ładowarką. MZK dziękujemy za współpracę i liczymy na kolejne wsparcie w przyszłości.


Odnowienie przystanku

Obskurne i obdrapane przystanki nie zachęcają do oczekiwania na autobus w ich otoczeniu. Uczestnicy CIS-u odświeżyli przystanek pomiędzy Łękami Górnymi a Łękami Dolnymi- zdrapane zostały resztki starej farby zarówno z zewnątrz jak i od środka. Odmalowanie go sprawiło, że zapewne milej będzie z jego wnętrza wypatrywać autobusu.


Targowica w Pilźnie

Być może niedawno, np. przy okazji wizyty na poniedziałkowym jarmarku w Pilźnie zauważyli Państwo, iż nawierzchnia z trylinki jest wyrównana i nie naraża pieszych na potknięcia o wystające płyty trylinki, jak wcześniej. Za zdarcie nierównych fragmentów i ponowne wyłożenie kostki na wyrównanej powierzchni zabrał się CIS. Praca ta do lekkich nie należy, ale mimo trudności udało się z powodzeniem wykonać to zadanie.


Remont dawnej siedziby Komisariatu policji w Pilźnie.

Komisariat Policji w Pilźnie został w tym roku przeniesiony pod nowy adres, ale przy ulicy 3 Maja w Pilźnie pozostał budynek po jego dawnej siedzibie. Żeby zagospodarować pomieszczenia dla nowego celu konieczne było przeprowadzenie remontu. Zadania tego podjął się CIS. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wnętrze budynku odnowić i przygotować do użytkowania przez nowych najemców.


Grzybobranie

Każdego roku, jesienną porą
Pochylamy się w lasach z pokorą.
Gdy sezon grzybowy już rozpoczęty
las wydaje się jak zaklęty.
I my „cisowcy” ruszyliśmy w lasy
By zbierać kozaki i inne frykasy.
Podgrzybki, prawdziwki i również maślaki
Ten grzyb brązowy, ten szary, ten taki…
A w Gminie Pilzno mamy takie lasy
w których są grzyby i będą po wsze czasy!
W Połomii, ale także i w Gębiczynie
szczęście dopisze każdej dziewczynie
i każdemu panu, który grzyby zbiera,
a bardzo łatwo się te grzyby obiera.
Więc się wybraliśmy ekipą całą
a zgraję, to my tworzymy niemałą.
Po spacerze lasem, po owocnych zbiorach
Głód się odezwał w naszych głodomorach.
Więc w Centrum Edukacji Ekologicznej
w Gębiczynie, miejscowości prześlicznej
rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbasy
i odpoczęliśmy patrząc z uznaniem na lasy.


Chodniki jak nowe!

Nie lada wyzwanie czekało na CIS na gminnym chodniku prowadzącym os Pilzna stronę Strzegocic. To tam nasze uczestniczki plewiły kostkę brukową i nadały chodnikowi wygląd jak nowy! Efekty ich prac widoczne poniżej: