Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Pożegnanie wakacji w Gródku nad Dunajcem

31 sierpnia pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie w Gródku nad Dunajcem pożegnali wakacje. Niektórzy stanęli za sterami statku wycieczkowego „Jaskółka” i czuli się jak ryba w wodzie.

Rejs statkiem to nie jedyna atrakcja jaka na nas czekała w Gródku. Korzystaliśmy z rowerków wodnych, kajaków i graliśmy w siatkówkę. Niżej mogą Państwo zobaczyć komu było najbardziej do twarzy w kapitańskiej czapce.


Nowe kosze przy przystankach

CIS montował w tym roku kosze na śmieci przy przystankach na terenie Gminy Pilzno. Trzeba przyznać, że odkąd zostały one postawione i są regularnie opróżniane, ilość śmieci wokół przystanków jest zauważalnie mniejsza.


Dzikie wysypisko w lesie

Niestety kolejny raz CIS został wezwany do likwidacji dzikiego wysypiska w lesie na terenie Gminy Pilzno. Z niezrozumiałych dla nas przyczyn niektórzy nie wyzbyli się wstrętnych praktyk niszczenia przyrody.  Przecież śmieci regularnie są odbierane na terenie całej gminy. Skąd więc ten niechlubny zwyczaj zaśmiecania lasu?


Czyste chodniki w Pilźnie

Centrum Integracji Społecznej systematycznie pielęgnuje drogi i chodniki w Pilźnie. Oprócz cyklicznego sprzątania, plewienia i zamiatania chodników zdarza się, że nasi uczestnicy poprawiają nierówności w nawierzchniach dla pieszych.


Zadbane place zabaw

Centrum Integracji Społecznej regularnie dba o porządek na terenie placów zabaw w Pilźnie. Dzięki bieżącemu sprzątaniu i koszeniu trawy dzieci mogą bezpiecznie i komfortowo spędzić czas poza domem na wspaniałej zabawie.


Wiosna na rynku w Pilźnie

CIS zadbał o to, by wiosna zawitała już na rynku w Pilźnie. W donicach tam stojących warsztat pielęgnacji terenów zielonych zasadził wiosenne kwiatki, które cieszą oczy mieszkańców.


Wielkanoc tuż tuż.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w ramach zajęć z reintegracji społecznej uczestnicy nabywali umiejętności plecenia koszyczków z… gazet! Brzmi niepozornie, ale efekty są piękne o czym mogą się Państwo przekonać zaglądając do zdjęć zamieszczonych poniżej.


Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się
Święta Wielkanocne!
 Dużo zdrowia, radości,
pogody ducha,
smacznej święconki
i mokrego poniedziałku!

 życzy zespół pracowników i uczestników
Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie

pisanki.jpg


Malowanie korytarza w budynku gminnym

CIS na zlecenie Gminy Pilzno odnowił korytarz w jednym z budynków gminnych. Uczestnicy szpachlowali, tynkowali i malowali wytrwale, a efekt ich pracy mogą państwo zobaczyć w galerii poniżej.


Powierzchnia magazynowa

CIS przygotowało pomieszczenie magazynowe w budynku komisariatu Policji w Pilźnie, przy ul. Bujnowskiego. Jego przeznaczenie nie jest jeszcze pewne ze względu na wycofanie się z chęci współpracy jednej z organizacji. Jednak praca uczestników na pewno nie pójdzie na marne i już niebawem pomieszczenie to zostanie zagospodarowane.