Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Wycieczka do Sandomierza

4 lipca 2018 r. uczestnicy i pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie wybrali się na wycieczkę integracyjną do  królewskiego miasta Sandomierz.

Byliśmy urzeczeni pięknem Sandomierza, jego zabytkami i otoczeniem. Pod opieką przewodnika przeszliśmy szlakiem najciekawszych miejsc w zabytkowej części miasta, z uwagą słuchając ich historii. Podziwialiśmy panoramę wokół Sandomierza ze szczytu Bramy Opatowskiej, każdy pomyślał życzenie przechodząc przez ucho igielne, w podziemiach starego miasta szliśmy żwawo, żeby nie pogubić się w labiryncie korytarzy. Momentem ochłodzenia był spacer wąwozami niedaleko miasta. Rejs statkiem po Wiśle dał nam możliwość obejrzenia Sandomierza z innej perspektywy. Płynęliśmy w doskonałym nastroju przy szantach i z wiatrem we włosach. Z radością przyjęliśmy pieczęć- kotwicę na dowód, że z tej atrakcji również korzystaliśmy. Nie lada  przeżyciem było dla nas zwiedzenie muzeum „Świat Ojca Mateusza”, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z figurami postaci z serialu „Ojciec Mateusz”, którego akcja dzieje się właśnie w Sandomierzu. Na koniec zwiedzania miasta zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Pod Ciżemką”.

W drodze powrotnej do Pilzna zatrzymaliśmy się nad zalewem w Tarnobrzegu, które również jest godne polecenia ze względu na czystość wody i infrastrukturę.

Wycieczka należała do bardzo udanych, a dowodem na nasze zadowolenie są zdjęcia, na których goszczą uśmiechy.


Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie ogłasza nabór kandydatów do pracy w Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie na stanowisko: samodzielny referent.


Życzenia Wielkanocne 2017


Modrzewie

Centrum Integracji Społecznej cieszy się coraz większym zaufaniem wśród mieszkańców gminy. Nie ma się czemu dziwić skoro nasza praca jest sumienna i na wysokim poziomie, a ceny przystępne :)


Palmy

Niedługo Niedziela Palmowa, tym razem uczestnicy CIS wykorzystali niesprzyjającą pogodę na prace ręczne. Czyż nie jest to wspaniały pomysł na integrację?


Gotowanie

„W marcu jak w garncu” mówi stare przysłowie. Kiedy pogoda nie pozwala na pracę na zewnątrz uczestnicy CIS próbują swoich sił w kuchni gdzie gotują i pieką, a przy okazji wspaniale ze sobą współpracują. Panowie przekonują się, że nie tylko kobiety mogą gotować.


Kwiaty

Dzięki uczestnikom Centrum Integracji Społecznej Pilźnieński rynek nabrał kolorów i wiosennego nastroju. Na niżej zamieszczonych zdjęciach możecie Państwo zobaczyć efekty naszej pracy.


Chodniki

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej zabrali się za porządkowanie chodników i ulic z zalegającego na nich piasku


Liście na ul. Kościuszki

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej od kilku tygodni dzielnie zmagają się z siłami przyrody. Chociaż jest to nie do końca równa walka, niestrudzenie i systematycznie grabią, zamiatają i wywożą liście zalegające na gminnych chodnikach.

Efekty pracy na jednej z pilźnieńskich ulic możecie Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach.


Porządkowanie Cmentarza Żydowskiego

We wrześniu Centrum Integracji Społecznej zajęło się porządkowaniem Cmentarza Żydowskiego znajdującego się przy ul. Węgierskiej w Pilźnie. Na poniższych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć ogrom pracy jaką włożyliśmy w doprowadzenie tego miejsca do obecnego wyglądu, ale przyznacie, że efekt jest zdumiewający.