Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

szukaj

Liście na ul. Kościuszki

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej od kilku tygodni dzielnie zmagają się z siłami przyrody. Chociaż jest to nie do końca równa walka, niestrudzenie i systematycznie grabią, zamiatają i wywożą liście zalegające na gminnych chodnikach.

Efekty pracy na jednej z pilźnieńskich ulic możecie Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach.


Porządkowanie Cmentarza Żydowskiego

We wrześniu Centrum Integracji Społecznej zajęło się porządkowaniem Cmentarza Żydowskiego znajdującego się przy ul. Węgierskiej w Pilźnie. Na poniższych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć ogrom pracy jaką włożyliśmy w doprowadzenie tego miejsca do obecnego wyglądu, ale przyznacie, że efekt jest zdumiewający.


Pożegnanie wakacji w Gródku nad Dunajcem

31 sierpnia pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie w Gródku nad Dunajcem pożegnali wakacje. Niektórzy stanęli za sterami statku wycieczkowego „Jaskółka” i czuli się jak ryba w wodzie.

Rejs statkiem to nie jedyna atrakcja jaka na nas czekała w Gródku. Korzystaliśmy z rowerków wodnych, kajaków i graliśmy w siatkówkę. Niżej mogą Państwo zobaczyć komu było najbardziej do twarzy w kapitańskiej czapce.


Dzikie wysypisko w lesie

Niestety kolejny raz CIS został wezwany do likwidacji dzikiego wysypiska w lesie na terenie Gminy Pilzno. Z niezrozumiałych dla nas przyczyn niektórzy nie wyzbyli się wstrętnych praktyk niszczenia przyrody.  Przecież śmieci regularnie są odbierane na terenie całej gminy. Skąd więc ten niechlubny zwyczaj zaśmiecania lasu?


Nowe kosze przy przystankach

CIS montował w tym roku kosze na śmieci przy przystankach na terenie Gminy Pilzno. Trzeba przyznać, że odkąd zostały one postawione i są regularnie opróżniane, ilość śmieci wokół przystanków jest zauważalnie mniejsza.


Czyste chodniki w Pilźnie

Centrum Integracji Społecznej systematycznie pielęgnuje drogi i chodniki w Pilźnie. Oprócz cyklicznego sprzątania, plewienia i zamiatania chodników zdarza się, że nasi uczestnicy poprawiają nierówności w nawierzchniach dla pieszych.


Zadbane place zabaw

Centrum Integracji Społecznej regularnie dba o porządek na terenie placów zabaw w Pilźnie. Dzięki bieżącemu sprzątaniu i koszeniu trawy dzieci mogą bezpiecznie i komfortowo spędzić czas poza domem na wspaniałej zabawie.


Wiosna na rynku w Pilźnie

CIS zadbał o to, by wiosna zawitała już na rynku w Pilźnie. W donicach tam stojących warsztat pielęgnacji terenów zielonych zasadził wiosenne kwiatki, które cieszą oczy mieszkańców.


Wielkanoc tuż tuż.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w ramach zajęć z reintegracji społecznej uczestnicy nabywali umiejętności plecenia koszyczków z… gazet! Brzmi niepozornie, ale efekty są piękne o czym mogą się Państwo przekonać zaglądając do zdjęć zamieszczonych poniżej.


Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się
Święta Wielkanocne!
 Dużo zdrowia, radości,
pogody ducha,
smacznej święconki
i mokrego poniedziałku!

 życzy zespół pracowników i uczestników
Centrum Integracji Społecznej w Pilźnie

pisanki.jpg